קבוצת אפריקה ישראל זכתה במכרז של דירה להשכיר לבניית 234 יח"ד להשכרה ארוכת טווח בשוהם תמורת 65 מיליון ₪

הקש להגדלה! (הגדל)
הקש להגדלה!

50% מכלל הדירות בפרויקט מיועדות לדיור בשכר דירה מופחת לזכאי משרד השיכון

בתום הליך מכרזי, הודיעה ועדת המכרזים של דירה להשכיר ורמ"י כי החברות  אפריקה ישראל מגורים ואפריקה ישראל נכסים זכו במכרז "דירה להשכיר בשוהם", להקמת פרויקט מגורים, הכולל  234 יח"ד להשכרה ארוכת טווח, תמורת  65 מיליון ₪ .

שר האוצר, משה כחלון: "מלאי גדול של דירות להשכרה ארוכת טווח הוא חלק חשוב ואינטגרלי בדרך לפתרון משבר הדיור. לצד תכנית "מחיר למשתכן" חברת דירה להשכיר מספקת פתרונות דיור ארוכי טווח במחירים מוזלים לצעירות וצעירים בלב איזורי הביקוש. אנחנו מתכוונים להשקיע משאבים נוספים בכדי להמשיך ולהגדיל משמעותית את היצע הדירות להשכרה בכל רחבי הארץ."

עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר: "טובי היזמים התמודדו במכרז הזה. תכנית שוהם תגדיל משמעותית את ההיצע במרכז הארץ ובלב אזור הביקוש. התוכנית יוצאת לדרך יחד עם מועצת שוהם, התכנית תיתן מענה תחבורתי ותשפר את הנגישות לישוב. אנחנו גאים לקדם פרויקטים יחד עם השלטון המקומי ועל פי הצרכים העולים מן השטח"

 מדובר בפרויקט נוסף שיאפשר לציבור השוכרים לגור בפרויקט לשכירות ארוכת טווח, בשכר דירה קבוע שמשלב חווית מגורים ברמה גבוהה, בלב איזור הביקוש. הפרויקטים השונים מגדילים את היקף יחידות הדיור להשכרה ויוצרים אלטרנטיבה אטרקטיבית לטווח ארוך.

פרויקט "דירה להשכיר בשוהם" ייבנה כחלק משכונה חדשה, שתוכננה על ידי דירה להשכיר הכוללת בניית 1,400 יח"ד בשטח המועצה המקומית שוהם.  בהתאם לחוק הותמ"ל מיועדות 30%  מסך יחידות הדיור  להשכרה  ארוכת טווח במחיר מופחת.

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי: " אני שמח מאוד שפתחנו את שנת 2018  בהגרלת דירות לזכאים בחיפה ובבחירת היזם בשוהם. השתתפות טובי היזמים בהליך המכרז שפתחנו בשוהם, והעובדה שהגענו לתמורה משמעותית בעבור הקרקע, מעידה על הבעת אמון של היזמים בפרויקטים של דיור להשכרה.  לציבור השוכרים יתאפשר לגור בפרויקט לשכירות ארוכת טווח, ביטחון, שכר דירה קבוע והרבה שקט נפשי.  לפרויקט בשוהם,  מצטרפות תכניות כמו המשתלה והגדנ"ע בתל אביב, מלחה, אלנבי והדסה הקטנה בירושלים, פרויקטים  באור יהודה, חולון וראשון לציון וכמובן אכלוס הפרויקטים ברמת השרון ובהרצליה. כל אלו מגדילים את היקף יחידות הדיור להשכרה ויוצרים אלטרנטיבה אטרקטיבית לשוכרים לטווח ארוך.

לוי ציין כי בזמן הקרוב תפרסם החברה מכרזים באזורי ביקוש נוספים תוך שימת דגש על תכנון ובנייה איכותית ודגש על קיימות ובנייה ירוקה, בהיקפים משמעותיים, ותוך חסכון משמעותי במשך הבניה ובעלויותיה.

ראש המועצה המקומית שוהם, גיל ליבנה אמר : "שוהם מעוניינת בקליטת משפחות צעירות ואופציית דיור להשכרה ארוכת טווח פותחת דלת לזוגות צעירים שאין בידם לרכוש דירה במחירי שוהם. התכנית מעניקה עדיפות לבני המקום – זכאי מחיר למשתכן ויהיה בה לתת מענה לזכאים הרבים מסדרה ב' שלא יוכלו לממש את הזכאות לקניית דירה במחיר מוזל."

 

אודות דירה להשכיר:
דירה להשכיר – החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה בע"מ, המנוהלת על ידי עוזי לוי,  הינה חברה ממשלתית בבעלות מלאה של מדינת ישראל שהחלה בפעילותה בשלהי שנת 2014, לצורך קידום נושא הדיור ופתרון משבר הדיור במדינה במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור, המובל על ידי משרד האוצר בממשלת ישראל. החברה מהווה זרוע הביצוע של הממשלה לצורך תכנון, ביצוע וקידום פרויקטים לדיור במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור. החברה פועלת להגדלת היצע פתרונות הדיור והורדת מחירי הדיור בישראל, הן במכר דירות והן בהשכרה של דירות, זאת, בין היתר, באמצעות תכנון שכונות מגורים חדשות, שיווק קרקעות בבעלות המדינה לשם הקמת אלפי יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח ופיקוח על הביצוע, ההקמה וההפעלה של הפרויקטים אותם היא יוזמת. במסגרת זו פועלת החברה גם לפיתוח שוק מוסדי להשכרה לטווח ארוך ועידוד השקעה של קרנות נדל"ן (REIT) בפרויקטים להשכרה ארוכת טווח.

 

עבור לתוכן העמוד