התפרסמו תוצאות מכרז רשות מקרקעי ישראל לשלב ב' בשכונת כרמים בשוהם

הקש להגדלה! (הגדל)
הקש להגדלה!
  • חברת משולם לוינשטיין זכתה ב-3 מתוך 5 מתחמי הבנייה.
  • רמת מחירי הנדל"ן בשוהם עלתה – ערך קרקע ממוצע של כ- 840 אלף ₪ ליחידת דיור, לפני מע"מ והוצאות פיתוח

רשות מקרקעי ישראל פרסמה את תוצאות המכרז לבניית 229 יחידות דיור ב-5 מתחמי בנייה רוויה בשכונת כרמים. מדובר בשיווק השלב השני של השכונה, לאחר שהבניינים הראשונים בשלב הראשון של התכנית אוכלסו לאחרונה.  חברת משולם לוינשטיין זכתה במרבית יחידות הדיור בשכונה, עם זכייתה בשלושה מתחמים לבניית 84, 66 ו-45 יחידות דיור. חברת אלקטרה השקעות זכתה במתחם לבניית 17 יחידות דיור ורון אבני ורשימת מציעים זכו במתחם לבניית 17 יחידות דיור.

ההצעות שזכו במכרז נעו בין 13.7 מיליון ₪ למתחם של 17 יחידות דיור ועד ל- 70 מיליון ₪ למתחם של 84 יחידות דיור (ערכי קרקע ללא מע"מ והוצאות פיתוח). מן ההצעות שזכו עולה כי רמת המחירים הגבוהה של הנדל"ן בשוהם נשמרת וכי בממוצע ערך יחידת הקרקע של  יחידת דיור יעמוד על כ- 840 אלף ₪, אשר כוללים את ערך הקרקע,  לפני מע"מ והוצאות פיתוח. 

בנוסף פורסמו תוצאות מכרז שפורסם ל-20 יחידות דיור צמודות קרקע לבנייה עצמית (בנה-ביתך). ההצעות הזוכות נעו בין 1.6 מיליון ₪ ל- 2 מיליון ₪ לקרקע בשטח 250 מ"ר, כולל מע"מ והוצאות פיתוח. בעתיד ישווקו מגרשי בנה-ביתך נוספים בשכונה. למגרשים הללו הוגשו למעלה מ-100 הצעות.

דינה פרומוביץ, מנכ"ל החברה הכלכלית לשוהם, אשר מפתחת את השכונה ציינה שהשנה ביצעה החברה עבודות פיתוח תשתיות בשכונה, לרבות השלמת הפארק המרכזי. במהלך השנה תשלים חכ"ל את פיתוח השכונה, לרבות סלילת הכביש ההיקפי ומדרכות, עבודות חשמל ותאורת רחובות.

גיל ליבנה, ראש המועצה המקומית שוהם: "תוצאות המכרזים והמספר הגבוה של הבקשות שהוגשו מעידים על הביקוש הגבוה לדיור בשוהם. במכרז השתתפו חברות הבניה המובילות במשק והדבר מציע על אמון רב בשוק הנדל"ן המקומי. התמהיל המגוון של יחידות דיור במתחמים וזכויות הבניה הגבוהות נותנים מענה אטרקטיבי לביקושים מקרב תושבי הישוב והן מצד רוכשים מחוץ לישוב, החל מדירות 3 חדרים ועד לצמודי קרקע".

ליבנה ופרומוביץ נפגשו השבוע עם דיירי הבניינים שכבר אוכלסו בשכונה כדי לשמוע על נושאים בהם המועצה יכולה לסייע להם עם כניסתם לשכונה וכדי להרים עמם כוסית לקראת חג הפסח.

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד